W cyklu „Wakacje z Mercedesem przedstawiamy Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz". To ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.


Nie jest to muzeum! Ale też nie plac zabaw… Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości, ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. 

To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych.

To wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić planując wakacyjną trasę.


My przyjechaliśmy samochodem, który doskonale pasuje do tego miejsca.

To jeden z najnowszych modeli Mercedesa serii EQ, czyli samochód w pełni elektryczny z zasięgiem do 660 kilometrów i mocą do 544 KM nowy Mercedes EQS SUV spełnia wymagania, jakim muszą sprostać luksusowe SUV-y. 

Wszystkie wersje modelu EQS SUV mają elektryczny układ napędowy tylnej osi, a odmiany 4MATIC dysponują również zespołem napędowym przy przedniej osi. 


Zastosowane nowe baterie wyznaczają standardy pod względem efektywności, wydajności oraz możliwości ładowania. Spełniają również wysokie wymagania Mercedesa w zakresie bezpieczeństwa, trwałości i zrównoważonego rozwoju. 

Mercedes-Benz wystawia dla swoich wysokonapięciowych akumulatorów tzw. certyfikat akumulatora, a tym samym daje klientom gwarancję wydajności baterii: przez okres 10 lat lub dystans 250 000 km jej pojemność ma wynosić przynajmniej 70%.


Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu system operacyjny MBUX w pełni dostosowuje się do swoich użytkowników i dostarcza im spersonalizowane sugestie dotyczące obsługi wielu funkcji z zakresu informacji, rozrywki, komfortu oraz innych ustawień pojazdu. Tzw. warstwa zerowa sprawia, że najważniejsze elementy obsługi są zawsze widoczne na najwyższym poziomie menu, w zależności od sytuacji i kontekstu.


Wizytówką kokpitu jest opcjonalny hiperekran MBUX Hyperscreen – duży, zakrzywiony wyświetlacz rozciągający się niemal od słupka do słupka. Pod jedną taflą szkła łączy on trzy ekrany, w tym 12,3-calowy wyświetlacz OLED dla pasażera z przodu, zapewniający mu własny obszar wyświetlania i sterowania.


Już dzisiaj zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32, gdzie mogą Państwo sami przetestować nowego Mercedesa EQS SUV.


T: +48 17 860 12 20

e-mail: info@czach.mercedes-benz.pl

www: www.czach.mercedes-benz.pl