Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i do… Sandomierza! Na „Wakacje z Mercedesem” proponujemy wycieczkę do tego przepięknego miasta królewskiego, malowniczo położonego nad rzeką Wisłą, które często porównywane jest do włoskiej stolicy. 

Podobnie jak i ona tak i Sandomierz wygodnie rozsiadł się na siedmiu wzgórzach, ma bogato rozbudowany system tajemniczych piwnic i korytarzy oraz całe mnóstwo ciekawych atrakcji wartych zobaczenia.


Zwiedzanie Sandomierza najlepiej rozpocząć od XIV- wiecznej gotyckiej Bramy Opatowskiej. To jedna z czterech przetrwałych bram prowadzących do królewskiego miasta, która wraz z nieistniejącymi już bramami: Zawichojską, Lubelską i Krakowską, dwoma furtami oraz systemem murów okalających Sandomierz stanowiła element średniowiecznego systemu obronnego miasta. Dziś na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego możesz podziwiać Sandomierz z góry.


Nieopodal Bramy Opatowskiej znajduje się urokliwy sandomierski rynek. Bez wątpienia jego wizytówką jest stojący w ścisłym centrum Ratusz w Sandomierzu. Pochodzi on z 1349 roku i jest mieszanką wielu architektonicznych stylów: gotyckiego, renesansowego i barokowego

Jest on dość mocno pochyły, a różnica wysokości pomiędzy najniżej a najwyżej położonym punktem wynosi kilkanaście metrów. Spacerując po brukowanej płycie starówki warto zwróć jeszcze uwagę na studnię miejską, a w południowo-zachodnim rogu kotwicę z łańcuchem sterczącym ku niebu. To pomnik “Zakotwiczenie Nieba” nawiązuje do żeglugowych, kupieckich tradycji miasta.


Na wycieczkę do Sandomierza proponujemy samochód na prąd dla całej rodziny. 

Nowy Mercedes EQB oferuje przestrzeń dla wielu rodzinnych konfiguracji. Standardowo EQB oferuje 5 miejsc, a na życzenie dostępny jest w wersji 7-miejsciowej. Zapewnia mu to wyjątkową pozycję wśród kompaktowych aut elektrycznych.

Użytkowanie EQB na co dzień ułatwia między innymi standardowa inteligentna nawigacja dla aut elektrycznych. Wyznacza ona najszybszą trasę do celu, uwzględniając czas ewentualnych przerw na ładowanie oraz maksymalną moc ładowania na danej stacji.


Na kierowcę nowego elektrycznego SUV-a czeka panoramiczny kokpit z systemem operacyjnym MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Do terenowych aspiracji nawiązują elementy o wyglądzie aluminium – na drzwiach, konsoli środkowej i desce rozdzielczej po stronie pasażera. W zależności od linii stylistycznej i wyposażenia na elektryczną naturę EQB wskazują efektowne, podświetlane elementy ozdobne oraz dekoracyjne dodatki w kolorze różowego złota na otworach wentylacyjnych, siedzeniach oraz kluczyku do samochodu. W tej samej kolorystyce, z akcentami w kolorze różowego złota i niebieskim, utrzymano interfejsy wyświetlaczy.


W domu lub na publicznych stacjach ładowania EQB można, za pomocą pokładowej ładowarki, ładować prądem przemiennym (AC) z mocą do 11 kW. Czas potrzebny do pełnego naładowania zależy od dostępnej infrastruktury i wyposażenia pojazdu w danym kraju. Ładowanie ze ściennej ładowarki Mercedes-Benz Wallbox jest znacznie szybsze niż z domowego gniazdka.


Jeszcze krótszy czas osiągnąć można na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym (DC). W zależności od stanu i temperatury wysokonapięciowego akumulatora oraz rodzaju stacji EQB ładuje się z mocą do 100 kW. W optymalnych warunkach czas ładowania wynosi od 10 do 80% stanu wynosi nieco ponad 30 minut.


Po więcej informacji zapraszamy do naszego salonu Mercedes-Benz D&R Czach oraz na jazdę testową modelem EQB. Serdecznie zapraszamy.


T: +48 17 860 12 20

e-mail: info@czach.mercedes-benz.pl

www: www.czach.mercedes-benz.pl