Po Klasie S, EQS i EQE Limuzyny, wysoce zautomatyzowana funkcja parkowania INTELIGENTNY PARK PILOT (poziom SAE 42) jest teraz dostępna także dla nowej Klasy E Limuzyna i Kombi, EQE SUV i EQS SUV.

Wjazd na parking, wysiadanie z pojazdu i wysyłanie go na wcześniej zarezerwowane miejsce parkingowe za pośrednictwem smartfona: dzięki tak zwanemu automatycznemu parkowaniu z usługą parkingowego szukanie miejsca parkingowego i parkowanie nie są już konieczne. Dzięki temu klienci nie tylko oszczędzają cenny czas, ale także zwiększają komfort parkowania, szczególnie w wąskich garażach.


W listopadzie 2022 r. firmy Mercedes-Benz i Bosch otrzymały pierwszą na świecie zgodę na komercyjne wykorzystanie swojej wysoce zautomatyzowanej funkcji parkowania bez kierowcy w Niemczech. Parking APCOA P6 na lotnisku w Stuttgarcie to pierwszy na świecie parking oferujący usługę automatycznego parkowania samochodu klientom Mercedes-Benz.

Dzięki wąskim miejscom parkingowym jest idealnym rozwiązaniem do parkowania bez kierowcy. Dodatkowo lokalizacja bezpośrednio przy budynku terminala lotniska zapewnia klientom wyjątkowo krótką odległość do bramki.


#MercedesBenzCzach #MercedesBenz #Technologie #Motoryzacja