Latem Mercedes-Benz Vans zaprezentował nową serię modeli średniej wielkości do użytku prywatnego i komercyjnego. Teraz wielkimi krokami zbliża się start sprzedaży. Portfolio vanów średniej wielkości charakteryzuje się nowym designem z zewnątrz i w środku, a także zwiększonym komfortem i funkcjonalnością, szczególnie dzięki większej liczbie inteligentnych opcji łączności cyfrowej oraz ulepszonym systemom bezpieczeństwa i wspomagania. Wszystkie modele będzie można zamawiać w naszym salonie Mercedes-Benz D&R Czach od stycznia 2024 r.


W przypadku pojazdów dostawczych, w tym eVito i Vito, firma koncentruje się mocniej na aspekcie premium. Z kolei element luksusu będzie w przyszłości podstawą strategii dla wszystkich nowo opracowanych vanów średniej wielkości przeznaczonych do użytku prywatnego, podobnie jak dla wszystkich samochodów osobowych Mercedes-Benz. Celem jest pełne wdrożenie tej zmiany wraz z wprowadzeniem od 2026 roku modułowej i skalowalnej architektury Van Electric – w skrócie VAN.EA. Nowe średniej wielkości vany do użytku prywatnego – EQV, Klasa V i Klasa V Marco Polo – stanowią ważny etap na tej drodze.

Nowy design nadwozia i kokpitu: odświeżona stylistyka nadaje modelom EQV, Klasie V i Klasie V Marco Polo, a także eVito i Vito, bardziej wyrazisty charakter w swoich segmentach. Wszystkie modele otrzymały nowy front z wydatną osłoną chłodnicy i charakterystycznie zaprojektowanym zderzakiem.

Dostępne są także eleganckie adaptacyjne reflektory MULTIBEAM LED (w standardzie lub jako opcja w zależności od linii wyposażenia), nowo zaprojektowane tylne światła LED, a także nowe kolory lakieru i wzory kół. W zależności od wybranej linii wyposażenia w EQV, Klasie V i Klasie V Marco Polo osłonę chłodnicy może otaczać też pasek świetlny LED. Topowa Klasa V EXCLUSIVE po raz pierwszy zyskała także na masce podkreślającą status pionową gwiazdę Mercedesa. EQV, Klasa V i Klasa V Marco Polo mają również nową chromowaną listwę ozdobną z napisem Mercedes-Benz z tyłu.


Wewnątrz także zaszły istotne zmiany. W EQV, Klasie V i Klasie V Marco Polo znalazł się panoramiczny kokpit z dwoma wyświetlaczami o przekątnej 31,24 cm (12,3 cala). Zarówno eVito, jak i Vito są wyposażone w intuicyjny wyświetlacz centralny o przekątnej 26,04 cm (10,25 cala) oraz nowy zestaw wskaźników z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 13,97 cm (5,5 cala). Wszystkie modele są także wyposażone w nowe, stylowe nawiewy, kierownicę nowej generacji umożliwiającą sterowanie multimediami bez odrywania rąk oraz nową konsolę środkową, w której można zainstalować bezprzewodową ładowarkę do smartfona.

Nowy poziom komfortu i funkcjonalności: dalsze nowości we wszystkich modelach vanów średniej wielkości obejmują bezkluczykową funkcję uruchamiania KEYLESS i opcjonalne ogrzewanie kierownicy. Po raz pierwszy EQV, Klasa V i Klasa V Marco Polo są wyposażone także w oświetlenie ambiente w 64 kolorach, zapewniające jeszcze bardziej indywidualną, przytulną atmosferę, a także przyciemnione oświetlenie tylne, przydatne podczas jazdy nocą. W modelach Vito Tourer, Mixto i eVito Tourer po raz pierwszy dostępna jest elektryczna pokrywa tylna EASY-PACK, ułatwiająca wygodny załadunek i rozładunek. Ponadto wszystkie modele komercyjne z automatyczną skrzynią biegów są po raz pierwszy wyposażone w elektryczny hamulec postojowy. To tylko kilka wybranych przykładów udoskonaleń.

System multimedialny MBUX: aby zapewnić klientom niezrównane wrażenia cyfrowe i interaktywne, nowa gama vanów średniej wielkości jest standardowo wyposażona w system multimedialny MBUX (Mercedes Benz User Experience) najnowszej generacji – po raz pierwszy dostępny w Vito i eVito. Z kolei kierowcy EQV, Klasy V i Klasy V Marco Polo skorzystają dzięki nowemu MBUX z dodatkowych funkcji, takich jak kontrola komfortu ENERGIZING.


Różnorodność inteligentnych, cyfrowych dodatków: system multimedialny MBUX w połączeniu z kontem Mercedes me oferuje także szeroką gamę cyfrowych dodatków, dzięki którym codzienne życie staje się jeszcze łatwiejsze, a praca wydajniejsza. Z różnych funkcji można korzystać przed, w trakcie i po podróży. Należą do nich bezpłatne usługi, takie jak zarządzanie eksploatacją, pomoc w razie wypadku i awarii, a także usługi zdalne, takie jak możliwość blokowania i odblokowywania drzwi oraz otwierania i zamykania okien za pośrednictwem aplikacji Mercedes me. Inne pomocne usługi obejmują nawigację z bieżącymi informacjami o ruchu drogowym, komunikację Car-to-X oraz rozszerzone funkcje MBUX z wykorzystaniem asystenta głosowego „Hej Mercedes”, który może wyszukiwać online pobliskie interesujące miejsca, w tym restauracje czy hotele.


#MercedesBenzVan #MercedesBenzCzach #eVito #Vito #EQV #EV #Motoryzacja