Legendarna marka Mercedes-Maybach wkracza w nową erę, przedstawiając swój pierwszy seryjny model z napędem w 100% elektrycznym – Mercedes-Maybach EQS 680 SUV (dane wstępne: zużycie energii w cyklu mieszanym: 22-24,1 kWh/100 km; emisje CO2: 0 g/km; WLTP), zbudowany zgodnie z maksymą Karla Maybacha: „To, co dobre, musi również być piękne”. Niepowtarzalny wygląd zapewnia przedni pas z gwiazdą Mercedesa na masce oraz efektownym czarnym panelem, który przenosi charakterystyczną osłonę chłodnicy Maybacha w epokę elektromobilności. Typowy dla marki jest też opcjonalny dwukolorowy lakier. Pierwszorzędne materiały, doskonały kunszt i ekskluzywne detale sprawiają, że przestronne wnętrze oferuje podróżującym holistyczny komfort z efektem kokonu. Dzięki konsekwentnej interpretacji wyrafinowanego luksusu Mercedes-Maybach EQS SUV wyznacza nowy punkt odniesienia w segmencie w pełni elektrycznych luksusowych SUV-ów. W USA pierwsze egzemplarze będą dostępne u dealerów w nadchodzących tygodniach. Wprowadzenie na rynek w Chinach rozpocznie się wiosną 2024 r., a następnie odbędzie się w Europie.

Mercedes-Maybach wzbogaca dynamiczną stylistykę modelu EQS SUV z gamy Mercedes-Benz o ekskluzywne elementy, które nadają mu własną, odrębną tożsamość. Status nowego modelu definiuje gwiazda Mercedesa na masce. Przód charakteryzuje też typowy dla marki czarny panel z pionowymi, chromowanymi listwami o trójwymiarowej głębi. Jego rozległa powierzchnia po raz pierwszy jest w pełni zasłonięta. Zaawansowany zestaw czujników radarowych został zabudowany, tak aby był niewidoczny. Na całej powierzchni panelu zastosowano ind, który jest przepuszczalny dla promieniowania radarów. Cienki, błyszczący, srebrny materiał pokryto czarnym lakierem. Tworzy to niepowtarzalny, połyskliwy efekt o niezwykłej głębi.

Chromowaną listwę, która tworzy całość z pasem świetlnym standardowych reflektorów DIGITAL LIGHT, zdobi dyskretnie wkomponowany klasyczny napis MAYBACH. Chromowane, subtelne listwy znalazły się również na wlocie powietrza w zderzaku. Reflektory DIGITAL LIGHT witają i żegnają użytkownika specjalnym pokazem świetlnym. Na powitanie pod wszystkimi drzwiami świeci animowana projekcja wzoru Maybacha.

Z profilu uwagę zwracają wyraziste chromowane obramowania bocznych szyb oraz okładziny środkowych słupków, podkreślające długość tylnej części kabiny. Wysoką jakość potwierdzają emblematy Maybacha na tylnych słupkach. Napis EQS został subtelnie zintegrowany z trójkątną przednią szybą. Wyraźnie zaakcentowane nadkola z czarnymi, błyszczącymi nakładkami akcentują mocną prezencję SUV-a. Mercedes-Maybach EQS SUV przemieszcza się na ekskluzywnych 21- lub 22-calowych obręczach z lekkich stopów, także kutych. Osłony piast zdobi napis MAYBACH.

#MercedesMaybach #MercedesBenzCzach #MercedesRzeszów #EV