Dla koneserów: Mercedes-Maybach prezentuje limitowaną edycję Haute Voiture.


Klasa S Haute Voiture, kunsztownie zbudowana przy użyciu najlepszych materiałów, doskonale oddaje aurę marki Mercedes-Maybach jako ewolucja koncepcyjnego modelu o tej samej nazwie, zaprezentowanego w maju br. Model inspirowany światem wysokiego krawiectwa – Haute Couture – jest dostępny w ściśle limitowanej edycji 150 egzemplarzy. Wprowadzeniu limuzyny towarzyszy kolekcja toreb, których sprzedaż rozpocznie się na początku 2023 r. w stacjonarnych i internetowych sklepach Maybach Icons of Luxury.


Limitowany Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture to kolekcjonerskie dzieło przeznaczone na wybrane okazje. Estetyka koncepcyjnego modelu, zaprezentowanego w maju 2022 r., łączy się tu z nowymi, wyrafinowanymi detalami wzornictwa, które potęgują doświadczenie klienta. Mercedes-Maybach po raz pierwszy pokazał limitowaną serię Klasy S w poniedziałek, 12 grudnia 2022 r., podczas specjalnego wydarzenia w Dubaju – po pokazie lokalnej marki modowej Atelier Zuhra. W premierze wzięli udział znamienici goście, przedstawiciele mediów oraz influencerzy.


„Misterne wykończenia i ekskluzywne elementy designu sprawiają, że Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture jest jednym z najbardziej ekstrawaganckich modeli, które kiedykolwiek stworzyliśmy – reprezentuje wyrafinowany luksus w najczystszej postaci. Styl życia naszych klientów daje przestrzeń dla realizacji najwyższych aspiracji i chcieliśmy to odzwierciedlić, tworząc coś absolutnie pożądanego. Wykorzystaliśmy więc komponenty, których w samochodach Mercedes-Maybach nigdy dotąd nie widziano”.


Gorden Wagener, główny projektant Mercedes-Benz Group AG


„Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture zwiastuje nowy rozdział wyjątkowej ekskluzywności naszej marki. Specjalna edycja, limitowana do 150 egzemplarzy, wpisuje się w jej filozofię, polegającą na okazjonalnym wypuszczaniu aspiracyjnych przedmiotów kolekcjonerskich. W ten sposób jeszcze bardziej wzmacniamy pozycję Maybacha jako pioniera najwyższego luksusu, a jednocześnie zapewniamy naszym klientom jedyne w swoim rodzaju luksusowe doświadczenia – doświadczenia, które wykraczają poza ich oczekiwania”.


Daniel Lescow, szef Mercedes-Maybach w Mercedes-Benz Group AG


Połączenie mistrzowskiego kunsztu wykonania, najwyższej próby materiałów i szlachetnych detali tworzy nowy wymiar ekskluzywności, przywodzący na myśl dzieło sztuki, którym można się poruszać. To owoc prac najbardziej wyspecjalizowanego zespołu Mercedes-Benz do spraw personalizacji i rzemiosła, zbudowany w zakładzie Manufaktur w Sindelfingen. Każdy egzemplarz otrzyma plakietkę na konsoli środkowej, na której będzie widniał jego indywidualny numer w ramach unikatowej serii 150 sztuk.


Mercedes-Maybach S 680 (zużycie paliwa WLTP w cyklu mieszanym: 13,4-14,3 l/100 km | emisje CO₂ w cyklu mieszanym: 304-326 g/km) w limitowanej, specjalnej edycji zapewnia niespotykane spektrum zmysłowych doznań. Jego okazała elegancja odzwierciedla etos wyrafinowanego luksusu marki Mercedes-Maybach.


Projekt szyty na miarę, inspirowany Haute Couture


Nadwozie seryjnego samochodu, podobnie jak w przypadku koncepcyjnej wersji Concept Haute Voiture, charakteryzuje się ekskluzywnym dwukolorowym lakierowaniem: niebieski nautic metalik u góry łączy się tu z lekko połyskującym odcieniem różu w dolnej partii karoserii oraz obręczami, które również polakierowano na kolor niebieski nautic metalik. Dodatkową wizualną atrakcję stanowi oświetlenie otoczenia z animowaną projekcją: po otwarciu drzwi animowane wzory Mercedes-Benz lub Mercedes-Maybach w technice LCD zjawiskowo rozświetlają zarówno przednią, jak i tylną strefę wejścia do kabiny.


Stylizacja nadwozia ma swoją harmonijną kontynuację w kolorystyce wnętrza, zdominowanej przez odcienie niebieski nautic metalik i różowego złota, z białymi elementami z kryształowym oraz błyszczącym, opalizującym wykończeniem. Kabina prezentuje niezwykłą dbałość o szczegóły, która perfekcyjnie podkreśla nawiązania do świata wysokiego krawiectwa – Haute Couture. Niezmiennym motywem modelu pozostaje inspirowana modą wysokiej jakości tkanina bouclé (pol. bukla, rodzaj mięsistej dziadziny z przędzy pętelkowej) w odcieniach niebieskim, beżowym, różowego złota oraz złotym, z wyszukanymi detalami na tapicerce foteli. Podróżujących otulają obicia z krystalicznie białej skóry na konsolach, drzwiach oraz swobodnie ułożonych poduszkach. Dywaniki wykonano z lnu i moheru. W przestronnej tylnej części kabiny czekają kieliszki do szampana w kolorze różowego złota oraz emblemat Haute Voiture na panelu drzwi. Seryjną limuzynę wyróżniają również niebieskie skórzane lamówki na konsolach.


MBUX wizualizuje splendor rodem z wybiegu


Ekskluzywną aurę kabiny uzupełnia wizualna oprawa systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX. Do atmosfery wybiegu modowego nawiązują mieniące się, brokatowe chmury oraz różnorodne akcenty w kolorze połyskującego różowego złota. Kierowcę wita kwiat magnolii z błyszczącymi drobinkami w menu wyboru profilu użytkownika. Dwanaście różnych awatarów zdobią wysmakowane dodatki oraz eleganckie stroje, na przykład smoking, frak lub suknia wieczorowa.


Aby dopełnić doświadczenie marki Mercedes-Maybach, Klasie S Haute Voiture będą towarzyszyć ręcznie wykonane pudełko upominkowe z numerem identyfikacyjnym, a także model limuzyny w skali oraz brelok do kluczy. Ponadto nabywcy otrzymają specjalny pokrowiec na samochód z logo Maybacha i Haute Voiture.


Kolekcja ekskluzywnych toreb inspirowanych limuzyną Mercedes-Maybach Haute Voiture


Wprowadzeniu nowej limuzyny towarzyszy kolekcja toreb, których sprzedaż w stacjonarnych i internetowych sklepach Maybach Icons of Luxury rozpocznie się na początku 2023 r. Torby – dostępne w ograniczonym nakładzie, w różnych stylach i rozmiarach – będą korzystać z wybranych materiałów stosowanych we wnętrzu samochodu, łącząc ekstrawagancję Haute Couture z wyrafinowanym rzemiosłem.